Złote ramy do zadań specjalnych

Jeszcze do niedawna były zarezerwowane dla pełnych przepychu pomieszczeń stylizowanych na styl króla Słońce, a z czasem złoto stało się nawet synonimem złego gustu. Współcześnie drugie życie daje im popularność stylu glamour. Dlatego złote ramy można je spotkać w restauracjach, salach bankietowych, hotelach oraz prywatnych domach i mieszkaniach, gdzie grają pierwsze skrzypce. Sprawdź, w jakich aranżacjach najlepiej zestawiać złote ramy, aby nie przekroczyć granic dobrego smaku?

Złota rama w modernistycznym mieszkaniu

złote ramy na wymiar onlineKolor złoty dobrze wygląda zarówno z pastelami jak i ciemniejszymi, podbijającymi serca dekoratorów nasyconymi kolorami jak petrol, szmaragdowa zieleń czy nawet czerń. W zależności od oczekiwanego efektu można stylizować dobrze nam znane, bogato zdobione ramy, które w połączeniu z jasnymi błękitami czy różami daje subtelny i elegancki efekt. Natomiast ta sama rama w połączeniu z fioletem ametystu, szmaragdem zieleni lub surowością czarnego marmuru nada wnętrzu klasycznego sznytu. We wnętrzach, w których panują ciemne barwy warto także sięgnąć po całkowicie minimalistyczne, kilkunastomilimetrowe, proste ramy, które już na pierwszy rzut oka dają wnętrzu nowoczesnego stylu. Są one właściwie najmodniejsze w obecnym sezonie i jeszcze dość mało popularne. Mając taki wybór złotych ram pozostaje tylko wybrać odpowiednie miejsce na jej ekspozycję i zdecydować, która stylistyka trafia najbardziej do naszego serca. Na szczęście w każdej chwili można zamówić złote ramy na wymiar online gdzie jest naprawdę imponujący wybór. Można wybierać pomiędzy gotowymi lustrami z bogato zdobionymi ramami jak i nieco skromniejszymi, cienkimi złotymi ramkami do przyozdobienia własnymi grafikami lub zdjęciami. W przypadku zdjęć warto zadbać, aby były one umieszczone w białym passe partout lub zachować stylistykę czarno-białą dającą minimalistyczny efekt, który będzie korespondował z surowym stylem ramki.

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem nadającym złotym ramom nowoczesnego charakteru jest wybór tych ram, które są pokrywane farbą matową lub satynową. Najczęściej dekoratorzy zalecają klasyczne połączenie matowego złota, czyli z białą, czarną lub szarą ścianą. Zapewni to efekt, który właściwie nie może nigdy się znudzić, a więc za sezon lub dwa nie będzie wymagał generalnego remontu. Warto także pociągnąć dalej złotą stylistykę i zamieścić we wnętrzu złote świeczniki lub patery na owoce. Pod złotą ramą lepiej jednak unikać tapet ze złoceniami w myśl zasady mniej znaczy więcej.