Zalecane wegańskie suplementy i witaminy

Coraz więcej osób decyduję się na wykluczenie ze swojej diety produktów mięsnych i odzwierzęcych. Niektórych skłania do tego moda, niektórych osobiste poglądy na temat tego jak traktowane są zwierzęta hodowlane a jeszcze inni muszą zmienić swoją dietę ze względów zdrowotnych. Nie jestem osobą, która będzie kogokolwiek oceniać, ponieważ każdy ma prawo zrobić ze swoim życiem co tylko zechce.

Stosowanie wegańskich witamin

zalecana wegańska witamina D3Oczywiście osoby decydujące się na taką dietę powinny pamiętać, że pozbawiają swój organizm witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Istnieje na rynku farmaceutycznym niezliczona ilość wegańskich suplementów diety i witamin. Jedna z ważniejszych grup witamin, które są do tego potrzebne jest oczywiście grupa witamin z grupy D. Zalecana wegańska witamina D3 zawiera w swoim składzie tylko naturalne składniki. Dodatkowo witaminę tą można znaleźć w słońcu lecz nie jest to dostępne przez cały rok należy wtedy zaopatrzyć się w witaminę D3 w tabletkach oczywiście w wegańskim wydaniu. Niedobór witaminy D3 może prowadzić do problemów z utrzymaniem zdrowych zębów i kości. Jeżeli osoba z dietą wegańską jest alergikiem musi pamiętać o przyjmowaniu witamin z grupy D dlatego że pomagają one wyprodukować przeciwalergiczne białko, które pomaga nam w leczeniu alergii. Głównym skutkiem ubocznym niedoboru witaminy D3 który można zauważyć w największym stężeniu w okresie jesienno – zimowym jest pogorszenie samopoczucia i nastroju. Nie wolno tego bagatelizować, ponieważ te objawy mogą prowadzić do poważnej choroby zwanej depresją. Która może być niestety fatalna w skutkach. Jeżeli na dietę wegańską przechodzi osoba starsza musi bezwzględnie pamiętać o regularnym przyjmowaniu witaminy D3 i innych witamin z grupy D, ponieważ nawet w okresie letnim skóra osób starszych nie przyjmuję dużych ilości witamin prosto ze słońca. No i oczywiście kobiety, w ciąży które są na diecie wegańskiej powinny skonsultować z lekarzem prowadzącym przyjmowanie witaminy D3 i to lekarz powinien zalecić dawkę jaką należy przyjmować.

Pamiętajmy o tym, że bez względu na dietę witamina D3 jest bardzo ważna dla organizmu. Jeśli nie wiemy jaką dawkę powinniśmy przyjmować powinniśmy przeczytać dokładnie ulotkę. Jeżeli nie rozumiemy tego co pisze na ulotce, bo niestety tak czasem bywa, zamiast iść do lekarza możemy zapytać farmaceuty w aptece, oni też są w stanie pomoc w tej kwestii. Jednak kobiety w ciąży muszą pamiętać, żeby bezwzględnie udać się do lekarza prowadzącego.