Wytrzymała nawierzchnia sportowa

 

Odnowienie miejskiej hali sportowej było ogromnym przedsięwzięciem, i gdyby nie nasz duży wkład, zapewne nikt nie podjąłby się jej wykonania. Plan remontu był bowiem bardzo ambitny, a stara sala, która miała przeszło pięćdziesiąt lat, miała zostać odnowiona niemal do idealnego stanu. Ogromny nacisk położyliśmy na nawierzchnię, gdyż jako uniwersalna hala, miała być używana do organizacji najróżniejszych imprez sportowych, dlatego nie mogła być wyposażona tylko w jeden rodzaj nawierzchni.

Profesjonalna wykładzina do hali sportowej

trwałe wykładziny sportoweNawierzchnia do hali musiała przede wszystkim być wytrzymała, gdyż miała być używana codziennie, w ramach szkolnych zajęć i weekendowych eventów sportowych. Z tego powodu, nie mogliśmy użyć tradycyjnej podłogi, używanej w halach sportowych, gdyż taka podłoga była o wiele za mało odporna na obciążenia, na jakie miała być wystawiona. Zgłosiliśmy się więc do profesjonalnej firmy, która zarówno sprzedawała, jak i instalowała profesjonalne, trwałe wykładziny sportowe zgodnie z wytyczonym planem. Jako że potrzebne były nam nawierzchnie różnego rodzaju, musieliśmy nieco napracować się nad wybieraniem odpowiednich odmian podłóg w taki sposób, by nie wymagały odmiennych metod montażu. Wybrane przez nas podłogi miały nadawać się do każdego rodzaju sportu. Większość powierzchni stanowiło podłoże chropowate, podobne do sztucznej trawy, na którym głównie miały być organizowane mecze piłkarskie, aczkolwiek nadawało się równie dobrze do sportów walki i akrobacji. Podobnie do podłoża stadionowego, wokół tego miała zostać położona bieżnia wewnętrzna, o bardzo wysokiej wytrzymałości na wszelkie obciążenia. Przede wszystkim, nasze nawierzchnie różniły się od bardziej tradycyjnych podłóg sportowych świetną przyczepnością, jaką zapewniały, oraz wygodą używania. Podczas jakichkolwiek ćwiczeń i czynności, nie było więc obawy o przypadkową utratę równowagi i kontuzję. Instalacja takiej nawierzchni oczywiście nie była łatwa, i wymagała dużego nakładu pracy.

Przede wszystkim, owa podłoga, niezależnie od rodzaju, musiała być położona na świeżo wylanej podstawie, jednak po wstępnym montażu była gotowa do użytku. Większość prac była wykonana przez pracowników firmy, gdyż samemu nie bylibyśmy w stanie owej podłogi położyć w wyznaczonym czasie, ani tak dokładnie, jak powinna być zainstalowana. Podłogi okazały się niezwykle odpornymi, i nawet po wielu latach intensywnego użytkowania nie zużywały się i nie niszczyły, więc były idealne do hali sportowej, będącej w ciągłym użytku.