Wysokojakościowe fugi mapei

Po zastosowaniu płytek ceramicznych na powierzchni podłogowej oraz ściennej w pomieszczeniu łazienkowym lub kuchennym, konieczne jest dokonanie procesu fugowania, czyli zastosowania spoiny dylatacyjnej pomiędzy szczelinami w płytkach ceramicznych. Zastosowanie szczelin jest konieczne, ze względów zachowania trwałości oraz długiego okresu funkcjonalności płytek. Brak szczelin może skutkować samoczynnym pękaniem płytek, dlatego też fachowcy układając płytki, korzystają ze specjalnych krzyżyków.

Mapei fugi epoksydowe

trwałe fugi mapeiKońcowym etapem prac wykończeniowych, polegających na stosowaniu okładziny z płytek ceramicznych, jest proces fugowania, który odbywa się dopiero po dokładnym odparowaniu wilgoci kleju, na który zostały przymocowane płytki do powierzchni. Szczeliny płytek ceramicznych zostają wypełnione spoiną dylatacyjną, która dostępna jest do nabycia w różnych rodzajach. Odwiedzając salon handlowy, mamy do wyboru różne zaprawy spoinowe, zarówno cementowe, jak również ceramiczne oraz epoksydowe. Trwałe fugi mapei, charakteryzują się wysoką jakością, oraz odpornością na różnego rodzaju zanieczyszczenia, wówczas fugi epoksydowe nie wchłaniają zanieczyszczeń, dzięki czemu są bardzo wygodne w utrzymaniu czystości, oraz podczas ścierania wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Pozwala to na zachowanie naturalnego koloru fugi, która przyjmuje odpowiednią barwę zarówno podczas wykonywania prac polegających na fugowaniu, jak również po kilku latach od momentu ich zastosowania. Dzięki tego rodzaju spoinom, których kolor oraz odcień możemy dobrać według naszego uznania oraz gustu, zakończenie prac wykończeniowych przyjmie efekt, którego sobie faktycznie życzymy, dzięki czemu proces wykończenia wnętrza odbędzie się na odpowiednio wysokim standardzie, a także z zachowaniem odpowiednich standardów. Fugi dostępne obecnie na rynku, szczególnie marki mapei, która przez kilka ostatnich lat zyskała wysoki poziom uznania, są to fugi najwyższej jakości, a producent wystawia gwarancję satysfakcji dla klienta.

Dzięki wysokojakościowym oraz trwałym fugom, nasze powierzchnie wykończone płytkami ceramicznymi, przyjmują odpowiedni kolor spoin, jak również tworzą jednostajną bryłę. Fugi tego rodzaju możemy stosować na powierzchniach podłogowych oraz ściennych w pomieszczeniach łazienkowych oraz kuchennych, lecz świetnie sprawdzą się także na powierzchniach zewnętrznych, takich jak tarasy, balkony, czy też schody zewnętrzne, lub powierzchnie elewacyjne, niemniej jednak na tych powierzchniach spoiny są znacznie szersze.