Tanie kamery do samochodu

Praca na drodze wiązała się z wieloma wyzwaniami, gdyż wypadki czy awarie mogły zdarzyć się zawsze, czy to z winy wadliwego pojazdu, czy też nieszczególnie uważnych kierowców. Ci ostatni byli stałym problemem każdego zawodowego kierowcy, zwłaszcza osoby próbujące uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie wypadku. Z powodu nieprzyjemności, jakie wywoływały owe sytuacje, niemal wszystkie samochody w naszej firmie zostały obecnie wyposażone w kamery, rejestrujące przebieg trasy.

Kamery do samochodu służbowego

kamera do samochodu w atrakcyjnej cenieSprzęt elektroniczny nigdy nie należał do tanich, dlatego też początkowo zakładaliśmy iż montaż kamer będzie wiązał się z dość dużymi wydatkami. Okazało się jednak, iż kamera do samochodu w atrakcyjnej cenie nie należy do szczególnie trudnych do znalezienia w renomowanych sklepach motoryzacyjnych, a w sprzedaży można znaleźć mnóstwo zaawansowanych urządzeń o zaskakująco dobrej jakości, aczkolwiek przystępnej cenie. Kamery te były wygodnymi urządzeniami, nie mającymi gabarytów większych niż standardowy telefon komórkowy czy nawigacja samochodowa, toteż mogły być zamontowane w kabinie pojazdu w sposób wygodny i nie zaburzający pola widzenia kierowcy. Najczęściej były instalowane pod sufitem kabiny lub przy lusterku, aczkolwiek dzięki wygodnym wysięgnikom i uchwytom, mogły być również umieszczone nad pulpitem pojazdu. Wszystkie testowane przez nas urządzenia posiadały bardzo satysfakcjonującą jakość obrazu, aczkolwiek najbardziej przydatne okazały się modele umożliwiające sparowanie z urządzeniami przenośnymi i nawigacyjnymi. Dzięki takiej funkcji, kamera rejestrowała nie tylko obraz z trasy oraz prędkość pojazdu, ale również jego położenie na mapie nawigacyjnej. Umożliwiało to rozwiązanie wielu problemów wynikających z braku kontaktu z kierowcą, choćby spowodowanego zakłóceniami sieci komórkowej czy brakiem zasięgu, ale również znacznie ułatwiało działanie w trakcie wypadku czy podobnej sytuacji spornej. Jakość nagrywanego materiału była podobna do tego, który był rejestrowany za pomocą przenośnych kamer sportowych.

Kamery posiadały pamięć wewnętrzną, wystarczającą do archiwizacji trasy trwającej około pięć godzin, aczkolwiek mogły być one wyposażone w dodatkowe karty pamięci, zwiększające wielokrotnie wielkość nośników, i znacznie wydłużające czas nagrania. Nie należały one do trudnych w obsłudze, posiadając zdecydowanie prosty system sterowania, więc mogły być używane nawet przez całkowitych laików, nie mających żadnej styczności z tego typu urządzeniami.