Świadczenie usług holowania auta

Ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej jest rzeczą obowiązkową. Kierowca nie ma jednak obowiązku dokonywać zakupu innych usług w ramach ubezpieczenia pojazdu. Pozostałe ryzyka są bowiem dobrowolne. Do takich ryzyk należy ubezpieczenie od kradzieży, pomoc drogowa, czy ryzyko uszkodzenia pojazdu przez czynniki atmosferyczne. Niestety wielu kierowców nie decyduje się na zakup dodatkowych opcji ubezpieczenia.

Skorzystanie z pomocy drogowej i holowania samochodu

auto holowanie szczecinNa ogół skutkuje to konsekwencjami w postaci konieczności wzywania pomocy drogowej w przypadku awarii samochodu. Niektórzy kierowcy wychodzą z założenia, że sami będą w stanie poradzić sobie z każdą awarią. Po części jest to prawda. Niestety bardzo często do awarii dochodzi w trakcie jazdy samochodem. Przykładem mogą być awarie w odludnych miejscach, czy na autostradzie. Wtedy taki kierowca zmuszony jest wezwać pomoc drogową, aby w bezpieczny sposób odstawiła samochód do określonego miejsca. Tym miejscem jest na ogół najbliższy warsztat samochodowy. Niezwykle rzadko zdarza się odstawienie uszkodzonego samochodu do domu kierowcy. Z tego też powodu warto mieć w ramach ubezpieczenia opcję pomocy drogowej. W przeciwnym razie zmuszeni będziemy na własną rękę szukać firmy oferującej usługi pomocy drogowej, w tym holowania samochodu w najbliższej okolicy. Bardzo często wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy bowiem wpisać krótkie hasło. Przykładem może być auto holowanie szczecin. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie będziemy w stanie odszukać firmę zajmującą się świadczeniem usług pomocy drogowej z naszej najbliższej okolicy. Pozwoli nam to na sporą oszczędność czasu, lecz nie pieniędzy. Usługi holowania samochodu nie są tanie porównując to do rocznej składki z tytułu ubezpieczenia samochodu. Warto jest zatem rozważyć wykupienie dodatkowej opcji w naszym ubezpieczeniu.

Pozwoli to na szybkie załatwienie sprawy w sytuacji, w której potrzebna będzie nam pomoc drogowa. Koszty holowania uzależnione są bowiem od kilku czynników. Pierwszym z nich jest odległość holowania. Im większa, tym wyższa jest cena usługi. Drugą ważną kwestią jest wielkość naszego samochodu. Przedsiębiorcy udzielający pomocy drogowej weryfikują to na podstawie marki i modelu samochodu.Z tego też powodu ta cena może być wyższa dla większych pojazdów, a niższa dla pojazdów mniejszych. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest to regułą. Warto też zwrócić uwagę na porę dnia, a także dzień tygodnia. Nocą i w dzień wolny usługa ta będzie droższa.