Stoliki dla dzieci

Dzieci z natury są bardzo ruchliwe i energiczne. Jak tylko nauczą się raczkować, to minie chwila kiedy staną na nóżki i będą chciała wszystkiego dosięgnąć. Urządzanie pokoju dziecka powinno być dopasowane do jego wieku. Przez pierwsze miesiące maluch potrzebuje jedynie mamy, a kiedy zacznie raczkować i siadać, to możemy zacząć mu kupować przeróżne zabawki. Pierwszy stół i krzesełka przydadzą się kiedy będzie stabilnie siedział i chodził.

Jak wyglądają stoliki z serii Mamut? 

stolik mamutPokój dziecka powinien posiadać podstawowe meble, które służą do przechowywania rzeczy, pojemniki na zabawki i będące miejscem do spania. Z wiekiem w pokoju malucha rzeczy będzie przybywać, bo zacznie chodzić, samodzielnie się bawić, aż w końcu pójdzie do szkoły i będzie mu potrzebne biurko i szafki na książki. Niemowlaki zaczynają pierwsze próby siadania w wieku około sześciu, lub siedmiu miesięcy, jednak minie jeszcze sporo czasu zanim maluchy będę mogły samodzielnie siedzieć na krzesełku. Stolik Mamut jest przeznaczony dla dzieci od około trzeciego roku życia. W tym wieku dzieci już mogą bezpiecznie siedzieć, dlatego stolik z krzesełkiem będzie idealny. Jego wysokość sięga mniej więcej do pasa malucha i posiada zaokrąglone brzegi. Przy stoliku Mamut dzieci mogą uczyć się pisać, liczyć, lub kolorować, czy układać puzzle. Jego wysokość jest uniwersalna i każdemu dziecku do wieku około ośmiu lat będziecie się wygodnie przy nim siedziało. W komplecie do stolika możemy dokupić krzesełko z oparciem, które jest wykonane w tym samym stylu. Wymiary stołu sięgają stu dwudziestu centymetrów długości i pięćdziesięciu pięciu centymetrów szerokości. Jest on wykonany z odpornego tworzywa sztucznego, które może mieć kontakt z dziećmi. Jego blat posiada nieco wyższe brzegi, aby ograniczyć spadanie z niego przedmiotów, lub zabezpieczyć wylany napój. Dzieci chętnie się bawią przy stole, bo pozycja siedząca na krześle jest wygodniejsza niż siedzenie po turecku na podłodze. Stół może stać w pokoju dziecka, w salonie, albo nawet na tarasie. 

Materiał z jakiego jest wykonany stolik, łatwo można wyczyścić i jest odporny na zarysowania. Kiedy dziecko pójdzie do szkoły, to stolik trzeba zamienić na biurko. Jednak zanim to nastąpi, to spokojnie każdemu maluchowi wystarczy model stolika Mamut do zabawy i nauki. Dzięki zaokrąglonym brzegom i rogom, dziecko może bezpiecznie stać przy nim. Ponadto jest bardzo lekki, przez co nawet jak się wywróci to nie wyrządzi maluchowi krzywdy. Możemy go kupić w każdym sklepie meblowym.