Polecane radiotelefony Anytone

O osobistych urządzeniach do komunikacji miałem już niejakie pojęcie, gdyż w agencji ochrony, w której pracowałem, zdążyliśmy przerobić już bardzo dużo różnych krótkofalówek, od różnych producentów. Były tam modele zarówno z najwyższej półki, jak i tanie, zawodne urządzenia które miały działać tylko chwilowo, do czasu zakupu lepszego sprzętu. Dlatego, gdy moja drużyna asg zdecydowała się wprowadzić komunikację radiową, byłem bodaj jedyną osobą która mogła cały proces usprawnić.

Wytrzymałe krótkofalówki od sprawdzonego producenta

anytoneDobór sprzętu był jednak o tyle utrudniony, iż do poprzednich wymagań, jakie stawialiśmy urządzeniom w pracy, dochodziły jeszcze wymagania terenowe, odporność i solidne wykonanie. Niewiele radiotelefonów nadawało się do użytkowania podczas gier, zwłaszcza w warunkach, w jakich często przychodziło nam urządzać strzelania, w deszczu czy śniegu, dlatego też poszukiwany przez nas radiotelefon musiał być przede wszystkim odporny na uszkodzenia, wytrzymały i wodoodporny. Niewiele radiotelefonów spełniało owe wymagania, bo większość modeli bywała raczej delikatna i wymagała uważnej obsługi, ze względu na dużą ilość podatnej na uszkodzenia elektroniki. Jedynymi radiotelefonami, jakie wszystkie te wymagania spełniały były urządzenia od Anytone. Był to sprzęt z dość przystępnej półki cenowej, więc cała drużyna mogła bez problemu zaopatrzyć się w jeden z modeli od tego producenta bez zbytniego uszczerbku na budżecie. Mimo niewysokiej ceny, były to jednak urządzenia bardzo odporne, i mimo iż nie posiadały wielu dodatków i funkcji, widywanych w modelach z najwyższej półki, to były o wiele bardziej odpowiednie do używania w trudnych warunkach. Przede wszystkim, ich obudowa była zaprojektowana tak, by znosić bardzo dobrze wszelkie uderzenia, a wyświetlacz był dodatkowo osłonięty wzmocnioną szybką, zapobiegającą uszkodzeniom.

W przeciwieństwie do wielu tanich urządzeń, wybrane przez nas radiotelefony miały możliwość regulacji zakresu i kanału, co zapobiegało zakłóceniom sygnału podczas gry, ale również pozwalało na pracę krótkofalówki na falach innych niż te, wykorzystywane przez radia cb, czy standardowe urządzenia komunikacyjne. Do owych krótkofalówek można było podłączyć wiele dodatków, takich jak mocniejsze anteny, czy bardzo przydatne i wygodne zestawy słuchawkowe, w najróżniejszych odmianach. Bardzo pojemna bateria była również dużą zaletą, choć nie korzystaliśmy z jej w pełni, głównie przez wzgląd na to, iż gry nie przeciągały się zazwyczaj powyżej trzech godzin.