Nowoczesny stół do warsztatu

Wykończenie i precyzyjne dopasowanie wszystkich elementow customowych replik airsoftowych wymagało często bardzo dokładnej, ręcznej pracy, która nie mogła być wykonana za pomocą maszyn obróbkowych. Całość prac wykonywaliśmy więc z pomocą prostych narzędzi elektrycznych, choć takie prace często potrafiły być ogromnym obciążeniem dla powierzchni roboczych, zwłaszcza dla starych stołów które wykorzystywaliśmy, a które nie nadawały się do tego rodzaju prac z powodu dość niskiej wytrzymałości.

Stół do precyzyjnej pracy warsztatowej

stoły warsztatoweDrewniane stoły które były przez nas używane od bardzo długiego czasu miały już swoje lata, i często ulegały najróżniejszym uszkodzeniom, coraz bardziej utrudniając wykonywanie najbardziej precyzyjnej obróbki. Przy pierwszej możliwości modernizacji sprzętu, zdecydowaliśmy się również ulepszyć powierzchnię roboczą, zaopatrując się w nowoczesne stoły warsztatowe, przeznaczone do precyzyjnych prac. Stoły te przede wszystkim różniły się od bardziej tradycyjnych odmian zastosowanym materiałem powierzchni roboczych, gdyż wykonane były z odpornego tworzywa sztucznego, o wiele trudniejszego do uszkodzenia podczas pracy z narzędziami elektrycznymi i przy obróbce elementów metalowych. Stoły te jednak były o wiele bardziej funkcjonalne niż tradycyjne odmiany, gdyż posiadały również bardzo wygodne zaczepy montażowe na narzędzia obróbkowe, takie jak piły elektryczne, imadła czy wiertarki stołowe, dzięki czemu praca wykonywana z ich pomocą była nie tylko dokładniejsza ale również i bezpieczniejsza, gdyż zastosowanie owych mocowań znacznie zmniejszało ryzyko przesunięcia się narzędzia przy pracy, a tym samym powstania poważnego wypadku. Stoły te posiadały szuflady, w których znajdowały się wygodne przegrody na drobne elementy, śruby i niewielkie części, a bardzo duża ich ilość i różnorodność rozmiarów umożliwiała ich łatwe posortowanie i łatwiejsze znalezienie w razie potrzeby. Ostatnim elementem stołów było oświetlenie, które mogło być wygodnie regulowane.

Lampy na wysięgnikach mogły być ustawione w taki sposób by zapewniać jak największą widoczność przy precyzyjnych obróbkach, a jednocześnie nie drażnić oczu i nie rozpraszać pracownika podczas pracy. W przeciwieństwie jednak od standardowych drewnianych stołów, warianty z tworzywa sztucznego były niemal o połowę lżejsze. Oznaczało to o wiele łatwiejszy transport i usytuowanie ich w samym warsztacie, choć  w żaden sposób nie zmniejszało to stabilności, jako że nogi stołów roboczych były wyposażone w szerokie podstawy.