Leżanki dla piesków i inne akcesoria

Nowi właściciele psiaków oraz kociaków często stają przed trudnymi dylematami związanymi z doborem odpowiednich dla nich akcesoriów. Rynek produkujący rzeczy dla zwierząt jest bardzo duży i co roku produkuje wiele różnych nowych rzeczy, które są sale udoskonalana. Producenci dopasowują się do rosnących wymagań wśród konsumentów a tych z roku na rok przybywa coraz więcej. Jak sobie poradzić i czym się kierować przy wyborze – to chyba najczęstsze pytania właścicieli. Czasem ilość dostępnych modeli może nasz nieźle przytłoczyć.

Jak wybrać leżankę i inne akcesoria dla psiaków

leżanka dla psaRozterki wyborów pojawiają się już przy pierwszym wyborze. Chodzi tutaj mianowicie o taką sprawę jak odpowiednia leżanka dla psa i kota. Jest ich tak wiele, że trudno się na coś zdecydować. Zacznijmy o samego modelu – jest ich kilka. Legowiska dostępne na rynku występują w takich egzemplarzach jak przykładowo ponton, materac prostokątny lub też okrągły, legowiska, które posiadają ściany w formie wyższej lub niższej, kocyki różnej długości, drybedy, pluszowe budy. Występują też na przykład miniaturowe sofy czy fotele, które wyglądem przypominają normalne meble. Jeżeli chodzi o środek takiej leżanki to także może on występować w wielu rodzajach. Może to być na przykład gąbka, czy też identyczne wypełnienie jak w przypadku materacy dla ludzi, które jest najlepszym rozwiązaniem. Ważnym aspektem jest to aby pokrowiec takie legowiska był wodoodporny, plamoodporny oraz żeby dało się go ściągnąć co bardzo ułatwia pranie. Legowisko dla zwierzaka powinno być w miarę regularnie prane. Należy także dobrze dopasować wielkość legowiska do psa. Taka leżanka aby była dobra nie może być ani za duża ani za mała. Pies musi się w niej wygodnie rozłożyć i rozciągnąć. Dla szczeniaka warto jest kupić małe legowisko będzie to wzbudzało jego poczucie bezpieczeństwa, gdy pies urośnie można je oddać do schroniska a psu kupić nowe, takie spełniające jego rozmiarowe wymogi. Wierzchnia strona legowiska także może składać się z wielu rożnych materiałów. Może to być miękki plusz, albo sztuczne futerko, bardzo często legowiska są także szyte z materiałów nieprzemakalnych.

Generalnie przy wyborze legowiska dobrze jest się kierować preferencjami samego psa. Jeżeli kupujemy któreś z kolei legowisko widzimy jak nasz pies lubi spać, oraz na pewno możemy dopasować odpowiednią wielkość dla naszego czworonożnego towarzysza. Czy same psy bardziej preferują legowiska od kanap i łóżek w domu? To już spawa bardzo indywidualna i zależy tylko od psa.