Kamery do systemu monitorowania internetowego

Na większości dużych obiektów przemysłowych system monitorowania wizyjnego działał od czasu ich powstania, więc zastosowany sprzęt był często bardzo przestarzały i nieprzystosowany do współpracy z nowoczesnymi odmianami monitoringu. Szczególnie często było to widoczne podczas przejścia ze stacjonarnego systemu monitorowania na monitoring internetowy, który nieszczególnie dobrze współpracował ze starego typu kamerami stacjonarnymi, nie będącymi obsługiwanymi przez nowe systemy operacyjne.

Obrotowe kamery do monitoringu internetowego

kopułowe kamery ip w białymstokuTaka sytuacja miała również miejsce na naszym obiekcie, gdzie system monitorowania wizyjnego istniał tak długo jak działał sam zakład, więc był już bardzo przestarzały i coraz częściej wykazywał negatywne efekty zużycia. Sprzęt wymagał więc natychmiastowej wymiany, zwłaszcza że od niedawna wdrażaliśmy do użycia nowoczesny system monitoringu internetowego, który bardzo słabo współpracował ze starymi urządzeniami, czasem uniemożliwiając jakąkolwiek obserwację. Nie chcieliśmy jednak instalować urządzeń najtańszych, dlatego też zamówiliśmy kopułowe kamery ip w Białymstoku, w jednym z najlepszych sklepów ze sprzętem do systemów monitorowania i alarmów. Nowe kamery były nieporównywalne do starych urządzeń, gdyż jakość obrazu jaką zapewniały była niemożliwa do osiągnięcia przez przestarzałe kamery nawet w najlepszym momencie, a ich możliwości pozwalały na znacznie dokładniejszą ochronę terenu zakładu. Sama możliwość obrotu kamer pozwalała na zmianę planu ochrony zakładu, umożliwiając zastosowanie o wiele mniejszej ilości urządzeń ruchomych by zabezpieczyć chroniony obszar. Ruchome urządzenia posiadały bowiem bardzo wygodny tryb automatycznego działania, w trakcie działania którego mogły być ustawione tak, by poruszać obiektywem po wcześniej ustawionej trasie. Odciążało to operatora od konieczności ciągłego doglądania urządzeń i pozwalało na monitorowanie bardzo dużej przestrzeni naraz.

Sprzęt ten znosił również o wiele lepiej trudne warunki pogodowe, co było szczególnie ważne w przypadku kamer które usytuowane były na zewnątrz budynków. Ich obudowa była całkowicie wodoszczelna, a układy wewnętrzne dobrze zabezpieczone przed przepięciami czy skokami napięcia, które czasem zdarzały się podczas burz czy awarii ciągu elektrycznego na terenie zakładu. Dzięki łatwej metodzie montażu, mogły być one umieszczone na dowolnej powierzchni tak, by zapewniać operatorowi jak największe pole widzenia, nawet we wnętrzu hal produkcyjnych, gdzie często wizja ograniczona była obecnością maszyn.