Jaki program do fakturowania wybrać?

 

O ile łatwiejsze jest dzisiaj wystawianie faktur, jeśli można to zrobić elektronicznie za pomocą programu komputerowego. Nie trzeba wypisywać druczków akcydensowych, nie trzeba przekreślać pomyłek i w razie konieczności wypisywać wszystko od nowa. Dzisiaj wystarczy otworzyć program w komputerze i w ciągu kilku minut wystawić elegancką i czytelną fakturę. Można to zrobić nawet w smartfonie – wystarczy w tym celu zainstalować odpowiednią aplikację. No i nie trzeba drukować faktur. Można je wysłać pocztą elektroniczną.

Najlepsze programy dla małych firm

jaki program do fakturowania dla małej firmyDuże firmy i korporacje mają najczęściej zatrudnione osoby, które zajmują się prowadzeniem księgowości i dokumentowaniem sprzedaży. W dużych firmach pracuje się tylko na programach księgowych i fakturowych. Obecnie głównie małe firmy przechodzą z faktur wypisywanych odręcznie na faktury wystawiane elektronicznie. Właściciele małych firm często nie wiedzą jaki program na początek wybrać. Jest ich zresztą całe mnóstwo do wyboru. Zastanawiając się jaki program do fakturowania dla małej firmy wybrać trzeba popatrzeć na to od strony swoich realnych potrzeb. Jeśli przykładowo wystawiamy dwie faktury w miesiącu to nie musimy mieć programu, w którym możemy wystawiać nieograniczoną liczbę faktur miesięcznie. A jeśli potrzebujemy wystawiać kilkadziesiąt faktur to nie przyda nam się program ograniczony do dziesięciu faktur miesięcznie. Dużo programów jest darmowych, za które nie trzeba nic płacić, ale większość z takich darmowych programów jest właśnie ograniczona ilością faktur do wystawienia. Wybierając program do faktur zwróćmy jeszcze uwagę, gdzie przechowywane są nasze faktury, które wystawimy. Jeśli program działa na zasadzie chmury to faktury będą zapisywać się na serwerze. Jeśli natomiast instaluje się program na jednym komputerze to nie będziemy mieć dostępu do swoich faktur z innych urządzeń. Wygodniejsze są te programy, które oferują zapisywanie faktur na serwerze. Wówczas z każdego miejsca na świecie mamy wgląd w wystawione przez siebie dokumenty sprzedażowe.

Rodzaj programu do faktur należy dobrać pod kątem tego, jaka jest specyfika naszej działalności. Nawet najmniejsza firma może wystawiać po kilkaset dokumentów sprzedaży miesięcznie. Wówczas na pewno będzie potrzebny dobry program, który będzie odpłatny. Dla małych firm, których właściciele wystawiają po kilka faktur na miesiąc, w zupełności wystarczy darmowy program. Nawet jeśli miałby być ograniczony reklamami. Wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie.