Jaka listwa podłogowa jest najlepsza?

Wykończenie wnętrza to duże wyzwanie dla każdego, kto właśnie stał się właścicielem mieszkania, bądź domu. Dokładamy wszelkich starań, by każdy element wyposażenia współgrał z naszą aranżacją, jednocześnie zależy nam na tym, aby były to akcesoria trwałe i wytrzymałe – dzięki temu nasze wnętrza nie będą wymagały remontów przez długi czas, a my nie zostaniemy narażeni na dodatkowe koszta. Ważnym elementem wykończenia są listwy podłogowe, które znajdziemy w każdym mieszkaniu. 

Listwa podłogowa – jaką wybrać?

listwy przypodłogowe mdfWybór odpowiedniej listwy przypodłogowej może wydawać się problemem. Każde wnętrze potrzebuje tego rodzaju elementów – pełnią one funkcję nie tylko dekoracyjną. Listwy przypodłogowe MDF odznaczają się naprawdę dużą trwałością. Trzykrotna warstwa emulsji lateksowej gwarantuje nam, że listwy pozostaną na wiele lat w takim samym, nienaruszonym stanie. Są odporne na ścieranie, a także bardzo twarde, dzięki czemu ciężko o uszkodzenia mechaniczne, nawet podczas sprzątania. Listwy tego typu odporne są na wilgoć, więc można je bez obaw czyścić mokrymi ścierkami lub mopem, podczas zmywania podłogi. Mają także inną zaletę – bez problemu pomalujemy je na kolor, który chcielibyśmy uzyskać. Aby zlać listwę przypodłogową z kolorem znajdującym się na ścianie, wystarczy nanieść odpowiednią farbę – najlepiej sprawdzają się farby akrylowe lub takie przeznaczone do drewna. Listwy przypodłogowe wykonane z MDF są fabrycznie białe, co pozwala nanieść na powierzchnię niemal dowolny kolor. Jedna warstwa dobrej farby będzie wystarczająca, by uzyskać odpowiednią powierzchnię. Bardzo istotną cechą takich listw jest to, że są one wykonane z materiałów przyjaznych środowisku – nasz dom staje się więc ekologiczny. Warto także postawić na listwy wyprodukowane w Polsce. Wspierając rodzimy rynek, napędzamy gospodarkę. Listwy polskich producentów są też często bardzo wysokiej jakości – ich wytrzymałość i wygląd mogą śmiało konkurować ze światowymi markami. 

Wysokiej jakości listwy przypodłogowe mają zaskakująco niską cenę. Większość z nich wykonywana jest na zamówienie – po zebraniu odpowiednich pomiarów możemy przystąpić do rezerwacji określonej ilości. To sposób na wygenerowanie oszczędności, a jednocześnie staniemy się posiadaczami naprawdę wytrzymałych listw przypodłogowych, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć i zabrudzenia. Każdy, kto zastanawia się nad wyborem listw podłogowych do swojego domu, powinien rozważyć te, które wykonane są z MDF. To gwarancja wysokiej jakości w niskiej cenie.