Jak znaleźć odpowiedni aparat słuchowy?

Znalezienie odpowiedniego aparatu słuchowego to zadanie protetyków słuchu lub audiologów, którzy doskonale potrafią indywidualnie dobrać sprzęt do posiadanej wady. W przeciwieństwie do okularów, nie chodzi tylko o znalezienie modelu, który dobrze wygląda i dobrze pasuje. Oprócz zakresu ubytku słuchu istnieje szereg innych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Dlatego po badaniu słuchu następuje szczegółowa konsultacja, podczas której specjalista chce poznać styl życia i nawyki słuchowe pacjenta.

Wskazówki dotyczące wyboru aparatu słuchowego

aparaty słuchowe w LublinieBiorąc pod uwagę wybór aparatu słuchowego należy uwzględnić środowisko pracy oraz życia codziennego w tym styl życia. Na przykład to, czy pacjent lubi słuchać muzyki i chce podłączyć aparat słuchowy do swojego systemu hi-fi. Istotna jest także budowa aparatu słuchowego. Czy powinien być bardziej dyskretny? Czy pacjent ceni sobie uderzający kolor i design? Można powiedzieć protetykowi słuchu o swoich życzeniach i specjalnych zastosowaniach wobec aparatu słuchowego. Aby osiągnąć jak najlepszą jakość słyszenia, audiolog wybiera odpowiednie modele, które można przetestować. Następnie pacjent decyduje, przez który aparat słuchowy słyszy najlepiej i który zapewnia najlepszy możliwy komfort noszenia. Aparaty słuchowe są obecnie urządzeniami z nowoczesnymi mediami komunikacyjnymi. Ale nawet najbardziej wyrafinowana technologia nie pomaga, jeśli nie jest dokładnie dostosowana do indywidualnego problemu ze słuchem i potrzeb danej osoby przez protetyka słuchu. Wiele medycznych, technicznych i psychologicznych umiejętności i zdolności jest wymaganych, aby te zaawansowane technologicznie urządzenia utworzyły prawdziwą jakość życia. Ludzie muszą być także gotowi na zaangażowanie się w technologię. Aparaty słuchowe w Lublinie wydawane są na receptę. Proponowane dla pacjenta aparaty słuchowe są dobierane na podstawie danych audiometrycznych, dzięki czemu można porównać dźwięk i ich działanie.

Dostosowanie porównawcze daje możliwość przetestowania różnych urządzeń. Trzeba poświęcić dużo czasu i uwagi na dopasowanie do indywidualnych nawyków słuchania w trakcie próbnego okresu. Każda osoba niedosłysząca ma prawo do kompleksowej opieki i protetyku słuchu, ponieważ zwiększy to bezpieczeństwo oraz komfort życia. Aparaty słuchowe współcześnie są nowocześnie skonstruowane posiadające dodatkowe funkcje. Mogą być w różnych rozmiarach i kształtach. Niektóre z nich są niezauważalne co jest dla użytkownika bardzo wygodne.