Jak wybrać najlepszy rower górski?

Góry od wieków przyciągały ludzi swoim majestatem. Współcześnie coraz modniejsze stają się sporty związane z turystyką górską. Jednym z takich sportów jest jazda na rowerach MTB. Mowa o kolarstwie górskim, czyli jeździe na rowerach górskich w trudnych i wymagających warunkach. By zacząć swoją przygodę z tym sportem, nie obejdzie się od porządnego roweru górskiego lub typowo do jazdy MTB. Jaki rower aktualnie najlepiej spisze się w tak wymagającym sporcie?

Wytrzymały rower od Krossa – model Level 8.0

kross level 8.0Na rynku aktualnie możemy znaleźć bardzo wiele porządnych marek produkujących rowery. Przy wyborze odpowiedniego roweru nie zawsze jednak powinniśmy kierować się wyłącznie marką. Warto sprawdzić wcześniej dokładnie specyfikację danego roweru. W sytuacji, gdy będziemy zjeżdżać z wymagającej technicznie trasy w wysokich górach, każdy element naszego roweru będzie miał olbrzymie znaczenie dla komfortu oraz naszego bezpieczeństwa. Trzeba to powiedzieć wprost, tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Jeśli kupujemy rower górski, powinniśmy go kupić raz a porządnie. Aktualnie na rynku w bardzo dobrej cenie jest kross level 8.0, solidny rower z porządną amortyzacją. Rower ten jest typowo przystosowany to wymagających tras, jakie możemy spotkać w górach. Idealnie sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających warunkach. Niezależnie czy będziemy jeździć po asfalcie, czy bardziej wymagającej nawierzchni jak kamieniste ścieżki, rower ten dzięki niezawodnej i bardzo porządnej amortyzacji, da nam odpowiedni komfort. To bardzo istotne przy wyborze odpowiedniego roweru, szczególnie jeśli planujemy spędzać więcej czasu na rowerze niż tylko weekendowy wypad do lasu. Rower ten posiada również nadzwyczaj wytrzymałe hamulce hydrauliczne. W najnowszych modelach rowerów, ten rodzaj hamowania jest niezbędny, jeśli myślmy poważnie o jeżdżeniu w górach. Tutaj nie ma miejsca na tanie zamienniki, gdy w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo. Solidny i niezawodny układ hamowania, to podstawowe kryterium przy wyborze swojego pierwszego roweru w góry.

Jeśli myślimy poważnie o kolarstwie górskim, powinniśmy dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego roweru. Istnieje wiele firm produkujących rowery górskie, i sporo z nich tworzy na prawdę porządne rowery. Jednak w przypadku marki Kross, dostajemy porządny rower w bardzo atrakcyjnej cenie. Kupując go mamy pewność, że nie jest to rower na jeden lub dwa sezony, a jedynie taki, który może nam służyć przez wiele lat. Z tego powodu warto wydać swoje pieniądze raz, a dobrze.