Ile kosztuje pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Firmy, które w imieniu swoich klientów walczą o należne odszkodowanie, rozwijają się z roku na rok. Jest tych firm coraz więcej i coraz większa jest pomiędzy nimi konkurencja. A trzeba zauważyć, że branża odszkodowawcza w Naszym kraju dopiero raczkuje i tak naprawdę tych spraw dopiero teraz zaczyna być coraz więcej. Wielu ludzi ciągle ma obawy przed korzystaniem z usług takich firm, a te obawy wynikają z niewiedzy. No i wielu ludzi ciągle nie wie, że za każdy rodzaj wypadku należy im się odszkodowanie.

Firmy odszkodowawcze działają na prowizji

firma pomagająca w uzyskaniu odszkodowaniaWydawać by się mogło, że jeśli skorzystamy z usług firmy, która pomaga wywalczyć odszkodowanie, to zapłacimy za to nie wiadomo ile. Taka obawa jest zrozumiała, bo dla największych tego typu firm pracuje niekiedy cały zespół prawników. To fakt, ale to nie jest tak, że my za takie usługi płacimy cokolwiek od razu. Każda firma pomagająca w uzyskaniu odszkodowania działa na zasadzie wynagrodzenia prowizyjnego. Prowizja pobierana jest wtedy, kiedy uda się uzyskać dla nas odszkodowanie. Więc niczego nie ryzykujemy i niczego nie tracimy. Doświadczeni prawnicy od razu są w stanie określić, czy wypadek który ponieśliśmy może być podstawą do opłacalnej walki o dodatkowe odszkodowanie. Bo to wcale nie musi być wypadek komunikacyjny. Dodatkowego odszkodowania możemy się domagać, jeśli złamiemy nogę na ulicy o nierówny krawężnik albo poślizgniemy się na nieodśnieżonym chodniku. Nie trzeba jednak się niczego bać i warto od razu po takim wypadku zgłosić się do firmy pomagającej w uzyskaniu odszkodowania. Dowiemy się co zrobić i jaką dokumentację lekarską zebrać, żeby uzyskanie odszkodowania było możliwe. Sprawy odszkodowawcze mogą trwać tygodniami, ale nas tak naprawdę reprezentują wykwalifikowani prawnicy. I dopiero wówczas, kiedy uzyskają oni dla nas odszkodowanie następuje zapłata za usługi. Jest ona określona w umowie, którą podpisujemy przez rozpoczęciem starania się o uzyskanie odszkodowania. Im większe odszkodowanie uzyskamy tym większe wynagrodzenie zapłacimy ale tym samym tym więcej będzie też dla nas.

Za oceanem ludzie walczą o odszkodowanie praktycznie za każdą niedogodność. U nas ten temat ciągle budzi jakieś niesłuszne obawy. A przecież za wypadek czy kontuzję spowodowaną czyimś zaniedbaniem należy nam się odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Jedno i drugie w praktyce wiąże się z konkretną gratyfikacją finansową mającą wynagrodzić cierpienie. Jeśli coś nam się należy to trzeba o to walczyć. Można to zrobić we współpracy z firmą odszkodowawczą.