Dlaczego warto wybrać rolety plisowane?

Plisowane rolety są niezwykle komfortowym oraz funkcjonalnym rozwiązaniem, które daje nam ogromne możliwości aranżacyjne w naszym mieszkaniu. Dodatkowo umożliwiają nam one bardzo wysoki stopień kontrolowania ilości światła, który wpada do naszego pomieszczenia. Dzięki temu, że mają one tak wiele zalet oraz nowoczesny i estetyczny wygląd to coraz więcej klientów decyduję się na ich zakup. W tym krótkim artykule przedstawiono główne atuty rolet plisowanych oraz porównamy je z alternatywnymi osłonami okiennymi.

Jakie są największe zalety rolet plisowanych?

rolety na wymiar plisowaneRolety harmonijkowe montowane są w taki sposób, że materiał wprowadzony jest na specjalnych sznurkach, które zamocowane są we wnęce okna. W ten sposób mamy bardzo szeroki zakres działania i możliwość regulowania ilości wpadającego światła do każdego pokoju. Dodatkowo rolety plisowane możemy ustawić tak, aby zasłaniały w pionie tylko dowolną część okna na dole lub na górze. W przypadku większości zwykłych rolet wewnętrznych lub zewnętrznych możemy je jedynie opuszczać do dołu. Plisy okienne mają zdecydowanie więcej możliwości, ponieważ możemy przysłonić górę okna albo dół okna lub też zdecydować się na to, aby zasłonić środek. Tkaniny, z których wykonuje się rolety plisowane posiadają również specjalne ochronne warstwy, aby skutecznie zatrzymywać promienie słoneczne i dzięki temu zapobiegamy nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Największym atutem rolet plisowanych jest to, że przylegają one bezpośrednio do szyby. Nie ograniczają nam w ten sposób możliwości, aby otworzyć okno na oścież. Dodatkowo możemy do takich rolet dopasować odpowiednie tkaniny, aby jak najlepiej zatrzymywać światło. Do okien dachowych bardzo często wykorzystuje się rolety na wymiar plisowane, aby idealnie pasowały. Kolejną zaletą rolet plisowanych jest to, że występują w różnych wariantach kolorystycznych i mogą być wykonane z materiału o rozmaitej strukturze. Dodatkowo warto dodać, że materiały, z których produkuje się plisy są przede wszystkim łatwe w czyszczeniu oraz trwałe, a także charakteryzują się nowoczesnym wyglądem.

Do produkcji rolet plisowanych możemy wykorzystać tkaniny gładkie lub tkanina o pomarszczonej strukturze albo te metaliczne. Popularne w ostatnim czasie stają się tkaniny, które imitują matę bambusową, dzięki czemu posiadają charakterystyczny i oryginalny wygląd. Świetnie sprawdzają się w kuchni oraz w salonie, a także w sypialni czy nawet w pokoju dziecięcym. Do sypialni warto wybrać tkaniny zaciemniające, aby całkowicie zaciemnić pomieszczenie i w ten sposób lepiej się wysypiać.