Czym wyróżniają się nowoczesne kasy fiskalne

Pojęciem kasy fiskalnej lub kasy elektronicznej określa się urządzenie do rejestrowania i obliczania transakcji w punkcie sprzedaży. Zazwyczaj jest przymocowana do szuflady do przechowywania gotówki i innych kosztowności. Nowoczesna kasa fiskalna jest zwykle dołączana do drukarki, która może drukować pokwitowania w celu prowadzenia dokumentacji.

Również fryzjerzy potrzebują kas fiskalnych

najlepsza kasa fiskalna dla fryzjeraZazwyczaj kasy zawierają klucz oznaczony „No Sale”, w skrócie „NS”. Jego funkcją jest otwieranie szuflady, drukowanie paragonu z informacją „Brak sprzedaży” i rejestrowanie w rejestrze rejestru, że rejestr został otwarty. Niektóre kasy fiskalne wymagają podania hasła numerycznego lub klucza fizycznego podczas próby otwarcia kasy. Szufladę kasy można otworzyć tylko za pomocą instrukcji z kasy, chyba że używa się specjalnych kluczy, zwykle przechowywanych przez właściciela i niektórych pracowników. Zmniejsza to kontakt większości pracowników z gotówką i innymi kosztownościami. Zmniejsza również ryzyko, że pracownik pobierze pieniądze z szuflady bez dokumentacji i zgody właściciela, na przykład gdy klient nie prosi wyraźnie o potwierdzenie, ale nadal musi otrzymać zmianę (gotówkę łatwiej sprawdzić na podstawie zarejestrowanej sprzedaży niż zapasów) ). Szuflada kasowa to zwykle komora pod kasą, w której przechowywana jest gotówka z transakcji. Taki rodzaj kasy to również najlepsza kasa fiskalna dla fryzjera oraz przedstawicieli innych zawodów. Szuflada zazwyczaj zawiera wyjmowaną kasę. Kasa jest zwykle plastikową lub drewnianą tacą podzieloną na przedziały, w których można przechowywać osobno nominały banknotów i monet, aby ułatwić liczenie. Wyjmowana kasa pozwala na usunięcie pieniędzy z hali sprzedaży w bezpieczniejszym miejscu do zliczania i tworzenia depozytów bankowych. Niektóre nowoczesne szuflady kasowe to jednostki oddzielone od reszty kasy fiskalnej. Szuflada na gotówkę ma zwykle mocną konstrukcję i może być integralna z rejestrem lub oddzielnym elementem, na którym rejestr znajduje się na szczycie. Wsuwa się i wyjmuje z zamykanego pudełka i jest zabezpieczony sprężynowym zaczepem. Po zakończeniu transakcji obejmującej gotówkę rejestr wysyła impuls elektryczny do elektromagnesu w celu zwolnienia blokady i otwarcia szuflady. Szuflady kasowe, które są integralną częścią wolnostojącego rejestru, często mają pod ręką zatrzask zwalniający umożliwiający otwarcie szuflady w przypadku awarii zasilania.

Bardziej zaawansowane szuflady kasowe wyeliminowały ręczne zwalnianie na rzecz cylindrycznego zamka, wymagającego klucza do ręcznego otwierania szuflady. Zamek cylindryczny zwykle ma kilka pozycji: zablokowany, odblokowany, online (otworzy się, jeśli zostanie podany impuls) i zwolniony. W pozycji „zablokowanej” szuflada pozostanie zatrzaśnięta, nawet gdy do elektromagnesu zostanie wysłany impuls elektryczny.