Czarter jachtu bez patentu

Od dawna marzyłam o tym, aby spędzić weekend na żeglowaniu. Wydaje mi się, że jest to doskonały odpoczynek, można się od wszystkiego oderwać i być tu i teraz bez żadnego wysiłku. Moim problemem jest jednak to, że nie posiadam patentu żeglarskiego, nie ma go żaden z moich znajomych. A bez tego według mojej wiedzy nie było możliwe wypożyczenie jachtu. Było mi bardzo przykro, że będę musiała porzucić swoje marzenia, że nie uda mi się ich zrealizować, kiedy wpadła mi w oko informacja o możliwości wypożyczenia żaglówki bez koniecznych uprawnień.

Profesjonalny czarter jachtu

profesjonalny czarter jachtu bez uprawnień na mazurachZaczęłam dokładniej sprawdzać tę informację i okazało się, że rzeczywiście możliwy jest profesjonalny czarter jachtu bez uprawnień na Mazurach. Nie mogłam uwierzyć swojemu szczęściu. A jednak będę mogła zrealizować swoje największe marzenie! Od razu zaczęłam dokładniej zapoznawać się z warunkami wypożyczenia jachtu bez czarteru. Okazało się, że nie jest to bardzo skomplikowane, może trochę kosztowne, ale tak już jest z jachtami na Mazurach, czartery sporo kosztują. Jedyna różnica między czarterem jachtu bez patentu, a czarterem jachtu wymagającego posiadania uprawnień jest taka, że te pierwsze jachty są mniejsze. Zgodnie z przepisami, bez koniecznych uprawnień można sterować łodzią o długości kadłuba nie większej  niż 7,5 metra. Jak dla mnie bomba. Musze tylko znaleźć sobie odpowiedni skład na rejs i rezerwuję jacht. Sprawdzałam na stronie i oferta wynajmu jachtów bez patentu jest bardzo duża, myślę, że każdy znajdzie jacht odpowiedni dla siebie. Na stronie jednej z czarterujących firm znalazłam do wyboru kilkanaście luksusowych żaglówek. Dostępne są zarówno jachty żaglowe, jak i jachty motorowodne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na razie sezon się kończy, ale ja zarezerwuję sobie już żaglówkę na przyszły sezon. Mam nadzieję, że na majówkę będzie już ciepło, bo właśnie wtedy planuję wybrać się na żagle. Już nie mogę się doczekać, to będzie najlepszy urlop mojego życia. Warto jest dążyć do realizacji swoich marzeń!

Większość ludzi wychodzi z założenia, że żeglowanie po Mazurach nie jest możliwe bez posiadania patentu. tak było jeszcze całkiem niedawno – większość firm oferujących czartery jachtów wymagała okazania patentu. Ale obecnie to się zmienia i coraz więcej jachtów jest dostępnych dla osób nie posiadających uprawnień. Zgodnie z przepisami bowiem prowadzenie łodzi o długości kadłuba do 7,5 metra nie wymaga posiadania uprawnień. Jest to prawdziwym błogosławieństwem dla osób bez patentu.