Agent pomoże w sprzedaży nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości można powierzyć specjalnym podmiotom, które świadczą usługi pośrednictwa. Wielu decyduje się na taki właśnie krok. Pomoc agenta z biura nieruchomości często jest decydująca w dokonaniu korzystnej transakcji. Ważne jest jednak, by powierzyć zadanie sprawdzonemu i rzetelnemu pośrednikowi. Już przy pierwszym spotkaniu warto jasno i zdecydowanie określić swoje oczekiwania. Wówczas łatwiej będzie uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Udana współpraca z biurem nieruchomości

biura nieruchomości w warszawieZałóżmy, że znaleźliśmy biuro nieruchomości, któremu zamierzamy powierzyć zadanie sprzedaży posiadanej przez nas nieruchomości. Na początku powinniśmy uzyskać wszelkie niezbędne informacje o warunkach współpracy. Obie strony muszą przedstawić swoje stanowisko i dokonać wszelkich niezbędnych ustaleń, zanim dojdzie do podpisania umowy. Zarówno agent, jak i sprzedający, jasno precyzują swoje cele i dążenia. Warto na tym etapie zadawać jak najwięcej pytań. Jest to czas na uzyskanie kluczowych informacji. Należy dowiedzieć się, do jakich konkretnie działań zobowiązuje się biuro nieruchomości w ramach świadczonej przez siebie usługi. Jest to istotne. Pozwoli nam to ustalić, za co dokładnie będziemy płacić. Jak mówi agent z biura nieruchomości w warszawie, najważniejsze jest wzajemne zaufanie. Tylko wtedy możliwa jest skuteczna współpraca. Aby osiągnąć ten cel, niezbędna jest otwartość, dociekliwość i rozwaga. Obie strony powinny mieć równorzędne pozycje. Należy odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania związane z nieruchomością, jakie zada nam agent. Profesjonalista wie, jakich dokładnie informacji potrzebuje i dlatego będzie starał się je od nas uzyskać. Jeśli mamy do czynienia z działką, istotny jest dostęp do drogi oraz wszelkich instalacji – na przykład elektrycznych, gazowych, kanalizacji czy sieci telefonicznej. W przypadku budynku na pewno będzie interesował agenta jego stan techniczny, rok jego powstania czy materiał, z którego został wykonany.

Ważne jest także ogólne usytuowanie budynku oraz informacje o jego sąsiedztwie. Będzie też trzeba przedstawić stosowne dokumenty dotyczące nieruchomości. Nie można unikać odpowiedzi na zadawane pytania. Nie wynikają one z ciekawości, ale z profesjonalizmu danego agenta. Są one niezbędne do wyboru odpowiedniej strategii szybkiego i skutecznego sprzedania nieruchomości. Oczywiście transakcja musi nastąpić na warunkach, które będą nas w pełni satysfakcjonowały, a jednocześnie uwzględniały realne możliwości oraz sytuację rynkową.